Plasti Dip ile otomobil jant iç trimler plastik aksamlar ayna kapakları sınırsız renk seçenekleri kullanılarak kaplanabilir.

Plasti Dip Amerika’dan ithal edilen patentli bir lastik kaplama malzemesidir. Bu ürünün en etkileyici özelliklerinden bir tanesi sınırsız kullanım alanının olmasıdır. Plasti Dip genel olarak yıpranmış ve deforme olmuş yüzeylerin düşük maliyetle yenilenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Diğer bir kullanım amacı ise renk değişimidir. Bu ürünle beyaz olan otomobilinizi hiç yardım almadan bir kaç saat içerisinde çok düşük maliyetlerle kırmızı veya siyaha dönüştürebilirsiniz. Bir yıl sonra sökerek yeniden yepyeni bir renk ile de kaplayabilirsiniz
Plasti Dip sıvı yüzeylere tutunamamaktadır. Bu nedenle uygulama yapacağınız alanın kuru, temiz ve farklı kimyasallardan arındırılmış olması gerekiyor. (Örneğin Cila) Uygulama işlemi yaklaşık olarak 20 derecelik bir ortam sıcaklığında yapılmalıdır. İşlem öncesi kutu içerisindeki ve/veya hazne içerisindeki malzemenin aerosol veya tiner ile tam olarak karışabilmesi için kutunun bir kaç dakika boyunca çalkalanması gerekir. Tüm bu şartlar uygunsa uygulama işlemine geçilebilir.